تهاجم فرهنگی
تهاجم فرهنگی ، تلاشی برنامه ریزی شده و سازمان یافته یک گروه یا یک جامعه برای تحمیل باورها ، ارزشها و اعتقادات ، اخلاقیات و رفتارهای مورد نظر خویش بر سایر گروهها
قالب وبلاگ
تهاجم فرهنگی ، تلاشی برنامه ریزی شده و سازمان یافته یک گروه یا یک جامعه برای تحمیل باورها ، ارزشها و اعتقادات ، اخلاقیات و رفتارهای مورد نظر خویش بر سایر گروهها و جوامع است که در آن عناصری از فرهنگ یا قوم بدون هیچ اجبار و الزامی به قوم دیگر منتقل می شود.

ویژگی ها تهاجم فرهنگی:
نامرئی و نامحسوس- دراز مدت ودیرپا- ریشه ای وعمیق- همه جانبه- توجه خاص و اساسی به جوانان- هدفمند وبرنامه ریزی شده با بهره گیری از امکانات
جدی گرفتن برنامه های اوقات فراغت جوانان ونوجوانان
   آنچه اهمیت دارد این است که ‏ حق و حقیقت و جاذبه‌ درونی آن در ذات را با چه شیوه‌ای به جوانان منتقل کنیم، البته راه صحیح این است که زمینه را به گونه‌ای ‏فراهم کنیم که جوانان به سمت مساجد و برنامه‌های دینی گرایش پیدا کنند. مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید ‏فعالیت‌هایشان را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که وجود آنها و نوع رفتارشان با جوانان عاملی ‏برای جذب و گرایش بیشتر به مساجد و برنامه‌های مذهبی و قرآنی باشد.‏کارهای فرهنگی و هنری خوب است و باید برای جذب جوانان این گونه فعالیت ها انجام شود ولی نباید از فعالیت های ورزشی نیز غافل شد و باید جوانان را به فعالیت های ورزشی و تفریحات سالم نیز تشویق کرد. ترویج ورزش های زورخانه ای،شنا  و تير اندازي كه در رواييات ديني هم بر آنها تاكيد شده مي بايست در دستور كار کانون های فرهنگی و پایگاه های بسیج مساجد قرار گيرد.

[ 1393/10/13 ] [ 10:23 ] [ حاج احمد اکرمی ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

شماره حساب 2031116166 بانک تجارت شعبه میدان بسیج ابرکوه آماده دریافت کمک های شما جهت امور فرهنگی نظیر برگزاری مراسم های مذهبی ،انقلابی-برگزاری کلاسهای آموزش قرآن واحکام -تهیه جایزه برای برگزیدگان مسابقات فرهنگی مذهبی و... می باشد .دستان پر مهرشما خیرین را به گرمی می فشاریم انشالله کمک های شما مورد رضای حضرت حق واقع گردد. مدیریت کانون امّ ابیها(س)
امکانات وب
ساخت وبلاگ

اگر مايليد که مطالب اين سايت را درون ايميل خود دريافت کنيد، ايميل خود را وارد کرده و بروي دکمه ي عضويت کليک کنيد:

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
....... ساخت وبلاگ
پخش زنده حرم
ایران رمان